#OSPKsiaznice #ALARMOWO
Nr zdarzenia 7/2020

18.07.2020 r. o godz. 15.18 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mielcu, do neutralizacji plamy substancji ropopochodnej na drodze wojewódzkiej 984 w miejscowości Wola Mielecka. Po dotarciu na miejsce, wsparliśmy działania miejscowowej jednostki OSP Wola Mielecka oraz zastępu Państwowej Straży Pożarnej 502[r]22. Z uwagi na długość wycieku, niedługo potem zostaliśmy przedysponowani w rejon stacji benzynowej BP w Mielcu – na skrzyżowanie ul.Henryka Sienkiewicza i Al. Niepodległości skąd usuwaliśmy rozlaną substancję przy pomocy piasku i sorbentu, na dystansie ok. 2 km (ul. Staszica, Al. Świętego Jana Pawła II, ul. Legionów – wspólnie z OSP Rzochów). Działania w sile 5 ratowników zakończyliśmy o godz. 17:43. Dziękujemy wszystkim naszym druhom, którzy stawili się na alarm, a także pozostałym strażakom i jednostkom za wspólne działania.

dh Mikołaj Kopeć