174911_krzyz_niebo_chmury_promienie_slonca

Dnia dzisiejszego, uroczystą Mszą Świętą odprawioną przez ks. Sławomira Korusa w Kościele Parafialnym w Książnicach pożegnaliśmy jednego z naszych kolegów… druha Janusza Nycka.

Wstąpił on do naszej jednostki w 1972r. Nigdy nie był członkiem zarządu ale mimo to czynnie wspierał działania OSP m.in. pomagając przy budowie remizy. Wielokrotnie użyczał ciągnika oraz przyczep gdy tylko była taka potrzeba. Zawsze służył radą i nigdy nie odmawiał pomocy. Swój zapał przekazał dzieciom: Markowi, Agnieszce i Monice, które również zostały druhami w naszej jednostce.

Po Mszy Świętej w asyście druhów strażaków z naszej jednostki oraz z OSP Goleszów i Podleszany, pocztów sztandarowych i wszystkich zgromadzonych na ceremonii pogrzebowej odprowadziliśmy zmarłego na miejsce wiecznego odpoczynku.

Wieniec złożyła oraz honory oddała delegacja OSP Książnice w składzie: Józef Fryc, Kazimierz Kokoszka oraz Stanisław Pogoda.

Cześć Jego pamięci

Zarząd OSP Książnice