+48 507 437 368 kontakt24@ospksiaznice.pl
12 września 2020 roku, wspólnie z jednostkami OSP KSRG Kiełków oraz OSP KSRG Radomyśl Wielki przeprowadziliśmy ćwiczenia, których tematyką było RATOWNICTWO TECHNICZNE 👩‍🚒🚒🚨🧑‍🚒
Całość odbyła się na terenie firmy Auto Szrot Podleszany. Naszym celem było przede wszystkim ćwiczenie najczęściej występujących scenariuszy, przypomnienie podstawowych procedur oraz zasad BHP użytkowania sprzętu ratowniczego jak i również sposobów ewakuacji zakleszczonych osób z wnętrza uszkodzonych pojazdów.
Do naszych działań wykorzystywaliśmy m.in.: klocki i kliny stabilizacyjne, zbijaki i piły do cięcia szyb, nożyce hydrauliczne, rozpieracze ramieniowe i kolumnowe, nożyco-rozpieracz akumulatorowy jak i również specjalny zestaw hydrauliczny do cięcia pedałów.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować Gminie Mielec, Gminie Przecław oraz Gminie Radomyśl Wielki, których przychylne nastawienie do naszej inicjatywy stworzyło rzeczywistą możliwość jej organizacji. Dziękujemy właścicielom firmy Auto Szrot Podleszany za udostępnienie miejsca do ćwiczeń oraz samochodów do ćwiczeń praktycznych. Dziękujemy również powyżej wspomnianym jednostkom, które przyjęły nasze zaproszenie i podzieliły się z nami swoim ogromnym doświadczeniem w dziedzinie tego rodzaju ratownictwa. Na koniec chcielibyśmy bardzo gorąco podziękować wszystkim strażakom i sympatykom naszych jednostek, którzy tego dnia nie tylko z nami ćwiczyli, obserwowali i dokumentowali nasze działania, ale i zabezpieczyli całe przedsięwzięcie od strony logistycznej – bez ich zaangażowania… zapanowanie na całym przedsięwzięciem stałoby się „nieco” problematyczne 😁
Siły i środki na miejscu ćwiczeń:
🚒 508[r]40 – OSP Książnice
🚒 509[r]67 – OSP KSRG Kiełków
🚒 509[r]70 – OSP KSRG Radomyśl Wielki
📸 Zdjęcia: dh Patryk Smaczny – OSP Książnice