+48 507 437 368 kontakt24@ospksiaznice.pl


 

DZIEŃ STRAŻAKA W KSIĄŻNICACH

 

Dnia 6.05.2018 roku w Książnicach odbyła się uroczystość Dnia Strażaka.

Obchody rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana w Parafii św. Jana Chrzciciela w intencji strażaków i ich rodzin. Tam została poświęcona figura św. Floriana, patrona strażaków, która w drugiej części obchodów została umieszczona na murach Domu Strażackiego w Książnicach. Obok zawisła modlitwa strażacka.

 

 

Dzień Strażaka był także okazją do wspomnienia o odznaczeniach i awansach nadanych 5 maja 2018 r. na Placu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie, w obecności m.in. : Prezydenta RP Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, komendanta głównego PSP gen. bryg. Leszka Suskiego, gdzie odbyły się centralne obchody Dnia Strażaka połączone z promocją oficerów Państwowej Straży Pożarnej. Tam też pierwszy stopień oficerski młodszego kapitana został nadany Panu Piotrowi Ortylowi. Mł. kpt. Piotr Ortyl służbę pełni w Komendzie Powiatowej PSP w Mielcu w Wydziale Operacyjno-Szkoleniowym na Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego. Jest również członkiem JOT w OSP Goleszów.

SERDECZNIE GRATULUJEMY

Na obchodach pojawili się m.in. : Wójt Gminy Mielec Józef Piątek, Prezes OSP Książnice Witold Dziuba, Naczelnik OSP Książnice Janusz Węgrzyn, mł. kpt. mgr inż. Piotr Ortyl.

 

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA STRAŻAKÓW Z OSP W KSIĄŻNICACH ZA UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCI ORAZ POMOC W ORGANIZACJI