+48 507 437 368 kontakt24@ospksiaznice.pl

I MANEWRY RATOWNICZ-GAŚNICZE JEDNOSTEK OSP GMINY MIELEC


14 listopada 2015r. w miejscowości Wólka Książnicka odbyły się duże manewry ratowniczo-gaśnicze dla wszystkich jednostek OSP Gminy Mielec. Była to pierwsza tego typu inicjatywa w historii naszej gminy!

Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar lasu w miejscowości Wólka Książnicka – teren na bardzo dobrze znany 🙂 Całość została podzielona na dwa epizody (odcinki) by zapewnić optymalną separację oraz rozłożenie SIS na terenie objętym działaniami.

ODCINEK I (DARIA I) – zlokalizowanie drogi dojazdowej, przeprowadzenie rozpoznania, zlokalizowanie poszczególnych ognisk pożaru (czerwone chorągiewki), rozwinięcie linii gaśniczych, przeprowadzenie akcji gaśniczej.

Siły pierwszego rzutu:

  • GBA 2,5/17 OSP KSRG Rzędzianowice I
  • GBA 2,5/16 OSP KSRG Chorzelów I

Siły drugiego rzutu:

  • GBM 2,5/8 OSP Chrząstów
  • GBA 3/16 OSP Trześń

ODCINEK II (DARIA II) – zlokalizowanie drogi dojazdowej, przeprowadzenie rozpoznania, zlokalizowanie poszczególnych ognisk pożaru (czerwone chorągiewki), użycie motopomp szlamowych, rozwinięcie linii gaśniczych, przeprowadzenie akcji gaśniczej.

Siły pierwszego rzutu:

  • GLM OSP Książnice (507[R]44)
  • GLM OSP Złotniki

Siły drugiego rzutu:

  • GLM OSP Wola Chorzelowska
  • GLM OSP Chorzelów II

Serdecznie dziękujemy organizatorom ćwiczeń za ich sprawne przygotowanie oraz realizację! Dziękujemy też za możliwość wzięcia w nich udziału jak i również za poczęstunek po ich zakończeniu! Dziękujemy wszystkim druhom, z którymi mieliśmy przyjemność współdziałać tego dnia! Deklarujemy chęć czynnego udziału oraz pomocy w kolejnych manewrach! Mamy wielką nadzieję, że tego typu działania staną się coroczną tradycją dla wszystkich jednostek ochrony przeciwpożarowej naszej gminy. W pełni tą inicjatywę popieramy!


dh Mikołaj kopeć