+48 507 437 368 kontakt24@ospksiaznice.pl
Grudzień to czas… kalendarzy, a w tym ich strażackiej wersji. Poniżej więc prezentujemy Wam nasz autorski projekt jednodzielnego kalendarza (32×48 cm) z wyrywanym kalendarium na nadchodzący rok. Z racji obecnej sytuacji epidemicznej i obowiązujących obostrzeń, jego nakład będzie symboliczny. Mamy jednak nadzieję, że wśród Was znajdą się tacy, którzy zechcą go nabyć, a tym samym dobrowolnie wesprą rozwój naszej jednostki.
Zawsze staramy się informować Was na bieżąco o każdej inicjatywie i działaniach, w których bierzemy udział. Cieszy nas, że tak obficie komentujecie nasze posty i nie szczędzicie szczerych reakcji, które nierzadko wprost odejmują nam mowę. Mamy nadzieję, że dzięki temu dostrzegacie prawdziwe zaangażowanie i poświęcony czas wszystkich naszych druhów – uwierzcie nam, nie jest to łatwe… Nie zawsze jesteśmy w stanie osiągnąć tyle ile byśmy chcieli. Wiemy też, że sporo się od nas wymaga i oczekuje.
Jednostka OSP to nie tylko sprzęt… To przede wszystkim zgrany zespół ludzi, który cały czas doskonali swoje umiejętności oraz rozwija wzajemne relacje, pozwalające mu przetrwać i działać w najcięższych warunkach. Ten proces trwa latami i nie należy do najłatwiejszych… Wierzymy jednak w to, że na wiele owoców naszej pracy musimy po prostu poczekać, wykazując się wytrwałością i cierpliwością… Otuchy jednak dodaje nam fakt, że nie jesteśmy w tym osamotnieni i wspólnie pokonujemy wszystkie przeszkody na naszej drodze, czego efekty możecie przecież dostrzec choćby na profilu naszej jednostki.
Mamy nadzieję, że wspomniany kalendarz będzie również i dla Was małą pamiątką, która zawsze gdy na nią spojrzycie nie tylko wskaże aktualny dzień miesiąca, ale i przywróci pamięć o tych pośród Was, którzy o każdej porze dnia i nocy są gotowi do wielu poświęceń, by nieść pomoc wszystkim będącym w potrzebie.
Wszystkich zainteresowanych naszym kalendarzem zachęcamy do kontaktu poprzez komunikator messanger na naszym profilu Facebook. Jeśli możecie, przekażcie również tę informację swoim bliskim i znajomym – będziemy za to bardzo wdzięczni.

dh Mikołaj Kopeć