Witamy! Pomimo deszczowej pogody nadrabiamy zaległości informacyjne;) Jak zapewne zauważyliście, przez kilka ostatnich dni druhowie z naszej jednostki dostarczyli mieszkańcom Książnic wyjątkowe książki opisujące naszą miejscowość w ujęciu nieco bardziej historycznym. To prawdziwa gratka dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką, w szczególności w odniesieniu do miejsca, w którym mieszkają To 104 strony pełne treści oraz zdjęć posegregowanych według poniższego spisu treści:

Rozdział I – HISTORIA MIEJSCOWOŚCI KSIĄŻNICE

• Dawni właściciele Książnic
  • Folwark Tarnowiec
  • Wólka Książnicka

Rozdział II – INSTYTUCJE WAŻNE DLA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

• Parafia
  • Cmentarze parafii Książnice
  • Księża pochodzący z parafii Książnice
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Książnicach
  • Liga Kobiet
  • Koło Gospodyń Wiejskich
  • Stowarzyszenie Nowoczesnych Pań

Rozdział III – NASI BOHATEROWIE I WYBITNI MIESZKAŃCY

• Ci, którym jesteśmy winni szacunek i pamięć

Książka pt.: „KSIĄŻNICE MOJA MAŁA OJCZYZNA” została wydana z inicjatywy naszej jednostki. Umożliwił to „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Sfinansowanie projektu oparto o środki Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

• Opracowanie redakcyjne: Bogdan Cygan
  • Teksty: Bogdan Cygan, Władysław Dybski, Józef Witek
  • Korekta: Renata Koba
  • Zdjęcia: Łukasz Łączak, archiwa prywatne