+48 507 437 368 kontakt24@ospksiaznice.pl

Witamy! Pomimo deszczowej pogody nadrabiamy zaległości informacyjne;) Jak zapewne zauważyliście, przez kilka ostatnich dni druhowie z naszej jednostki dostarczyli mieszkańcom Książnic wyjątkowe książki opisujące naszą miejscowość w ujęciu nieco bardziej historycznym. To prawdziwa gratka dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką, w szczególności w odniesieniu do miejsca, w którym mieszkają To 104 strony pełne treści oraz zdjęć posegregowanych według poniższego spisu treści:

Rozdział I – HISTORIA MIEJSCOWOŚCI KSIĄŻNICE

 • Dawni właściciele Książnic
 • Folwark Tarnowiec
 • Wólka Książnicka

Rozdział II – INSTYTUCJE WAŻNE DLA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

 • Parafia
 • Cmentarze parafii Książnice
 • Księża pochodzący z parafii Książnice
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Książnicach
 • Liga Kobiet
 • Koło Gospodyń Wiejskich
 • Stowarzyszenie Nowoczesnych Pań

Rozdział III – NASI BOHATEROWIE I WYBITNI MIESZKAŃCY

 • Ci, którym jesteśmy winni szacunek i pamięć

Książka pt.: „KSIĄŻNICE MOJA MAŁA OJCZYZNA” została wydana z inicjatywy naszej jednostki. Umożliwił to „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Sfinansowanie projektu oparto o środki Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 • Opracowanie redakcyjne: Bogdan Cygan
 • Teksty: Bogdan Cygan, Władysław Dybski, Józef Witek
 • Korekta: Renata Koba
 • Zdjęcia: Łukasz Łączak, archiwa prywatne
 • ISBN 978-83-66309-58-6
 • Realizacja wydawnicza: Wydawnictwo EDYTORIAL
 • Rok wydania: 2021 r.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w projekt oraz wydanie wspomnianej publikacji To wspaniała i niezwykle cenna pozycja dla naszej lokalnej społeczności. Mamy nadzieję, że przynajmniej dla części z Was będzie to cenny tytuł na półkach domowej biblioteki Dziękujemy również wszystkim druhom z naszej jednostki zaangażowanym w akcję kurierską

Ci z Was, którzy książki jeszcze nie otrzymali nie muszą się zbytnio martwić Prosimy o kontakt za pośrednictwem komunikatora na naszym profilu Facebook. Na pewno się dogadamy

P.S. – Korzystając z okazji, do każdej podarowanej Wam książki dołączyliśmy również kamizelki odblaskowe, które (miejmy nadzieję) przydadzą się późnym wieczorem lub nocą, podczas intensywnego wysiłku fizycznego na drogach naszej miejscowości

Pozdrawiamy!


dh Mikołaj Kopeć