+48 507 437 368 kontakt24@ospksiaznice.pl

Przedstawiciele gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w piątek 25.05 odebrali w Podleszanach z rąk Wójta Gminy Mielec, Józefa Piątka, dziesięć specjalistycznych toreb ratowniczych oraz dwa defibrylatory współfinansowane z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości

– Bardzo się cieszę, że spotykamy się w tak szczytnym celu. Przekazujemy wam sprzęt, który będzie ratował ludzkie życie i pomagał wam w każdej akcji. Myślę, że jesteście na tyle doświadczeni i znacie swoją pracę jako strażacy i będziecie umieli posługiwać się otrzymanym wyposażeniem.  Życzę aby ten sprzęt był, żebyście się z nim zapoznali ale żebyście nie musieli wykorzystywać go w praktyce a jeżeli już zajdzie taka konieczność, to żeby te działania były skuteczne. – powiedział Józef Piątek, wójt Gminy Mielec.

– Cieszymy się ze rząd przysłużył się i przekazał środki z Ministerstwa Sprawiedliwości na zakup tego sprzętu. Z tego co wiem w przyszłym roku ministerstwo planuje dalsze wsparcie. Mam nadzieję, że będzie to dalej szło w tym kierunku i jeszcze zostaniemy doposażeni. Cieszymy się, że dzisiaj prawie wszystkie jednostki  otrzymały ten sprzęt, który mam nadzieję, że będzie wykorzystywany efektownie i efektywnie – powiedział Piotr Ortyl, sekretarz Zarządu Gminnego OSP.

Od dziś nasza jednostka dysponuje torbą medyczną, dlatego zachęcamy druhów do zrobienia kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy


Zarząd OSP Książnice