+48 507 437 368 kontakt24@ospksiaznice.pl

23.11.2019 z ogromną radością i dumą mieliśmy zaszczyt celebrować uroczystość poświęcenia oraz przekazania nowego, lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla naszej jednostki. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia zaszczycili nas swoją obecnością, a także przyczynili się do szczęśliwego finału starań naszej jednostki o pozyskanie nowoczesnego sprzętu, w szczególności: Posłowi na sejm RP i Przewodniczącemu Parlamentarnego Zespołu Strażaków - Zbigniewowi Chmielowcowi oraz Posłowi na sejm RP Fryderykowi Kapinosowi, Dyrektorowi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie - Bogdanowi Kidzie, Wójtowi Gminy Mielec - Józefowi Piątkowi, Zastępcy Wójta Gminy Mielec - Tomaszowi Ortylowi, Przewodniczącemu Rady Gminy Mielec - Bogdanowi Cyganowi, Podkarpackiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP - nadbryg. Andrzejowi Babcowi, P.O. Komendanta Powiatowego PSP w Mielcu - mł. bryg. Łukaszowi Kapinosowi, a także Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mielcu - dh Franciszkowi Augustynowi. Dziękujemy również Kapelanowi Strażaków Gminy Mielec, kustoszowi Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie – ks. prał. Andrzejowi Ramsowi, za poświęcenie naszego pojazdu. Jesteśmy również wdzięczni mł. kpt. Piotrowi Ortylowi, a także mł. kpt. Piotrowi Pszenicznemu za nieocenioną pomoc w przygotowaniu i poprowadzeniu uroczystego apelu. Nie sposób jednak nie uwzględnić w podziękowaniach wkładu i poświęcenia wszystkich naszych druhów i druhen! Dziękujemy również miejscowej Pasiece Maciejka, dzięki której nasi goście mieli okazję skosztować pysznego, naturalnego miodu, a nawet zabrać go ze sobą w bardzo praktycznej i oryginalnej formie. Dziękujemy również za wiele ciepłych słów, które padły pod naszym adresem ze strony przedstawicieli powiatowego i wojewódzkiego szczebla Państwowej Straży Pożarnej oraz Gminy i Powiatu Mieleckiego. Mamy nadzieję, że nowy sprzęt znacząco zwiększy nasze walory operacyjne i z powodzeniem będzie służył mieszkańcom naszej miejscowości i gminy, a w razie potrzeby także całego powiatu.


dh Mikołaj Kopeć