+48 507 437 368 kontakt24@ospksiaznice.pl

#OSPKsiaznice #ALARMOWO
Nr zdarzenia 6/2020

14.07.2020 r. o godz. 23.12 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mielcu, do poszukiwań zaginionej osoby w rejonie miejscowości Szydłowiec (Gmina Mielec). Po dotarciu do punktu koncentracji SiS, dołączyliśmy tym samym do pozostałych jednostek OSP i PSP, policji, a także okolicznych mieszkańców, by rozpocząć przeszukiwanie pobliskiego lasu. W działaniach wykorzystaliśmy latarki nahełmowe, kątowe, pneumatyczny maszt oświetleniowy na naszym samochodzie bojowym – 508[R]40 oraz kamerę termowizyjną FLIR K2. Po blisko dwóch godzinach intensywnych poszukiwań, zaginiona starsza kobieta została odnaleziona przez strażaków z jednostki OSP KSRG Rzędzianowice I i przekazana zespołowi ratownictwa medycznego. Działania w sile 6 ratowników zakończyliśmy po godz. 02:00 w nocy. Dziękujemy wszystkim naszym druhom, którzy stawili się na alarm, a także wszystkim strażakom i funkcjonariuszom pozostałych służb za wspólne działania, których finał dla wszystkich okazał się szczęśliwy.

Dziękujemy redakcji Hej Mielec za udostępnione fotografie ?

Czytaj więcej: