+48 507 437 368 kontakt24@ospksiaznice.pl

#OspKsiaznice #ALARMOWO #Potrącenie #Książnice #MZ

8.11.2021 r. o godz. 14:24 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mielcu do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy na drodze powiatowej, nieopodal cmentarza parafialnego w Książnicach. Po dotarciu na miejsce, zabezpieczyliśmy teren i przystąpiliśmy do działań medycznych udzielając kwalifikowanej pierwszej pomocy rowerzyście. Kierowca pojazdu osobowego nie odniósł żadnych obrażeń. Po chwili dołączyły do nas dwa zastępy PSP, ZRM oraz patrol policji. Finalnie kierujący jednośladem został przewieziony do szpitala. Akcję trwającą blisko 50 min zakończyliśmy w sile 4 ratowników około godz. 15:10. Dziękujemy druhom, którzy stawili się na alarm oraz osobom postronnym / świadkom zdarzenia, którzy udzielali pierwszej pomocy do czasu naszego dojazdu.

SiS na miejscu działań:

  • JRG 1 Mielec GBA, GCBA
  • OSP Książnice GLBM-Rt
  • ZRM (S)
  • KPP Mielec

dh Mikołaj Kopeć