+48 507 437 368 kontakt24@ospksiaznice.pl

#OspKsiaznice #ALARMOWO #Pożar #Podleszany #PożarBudynku

Nr zdarzenia 16/2021

10.09.2021 r. o godz. 23:07 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mielcu do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego przy drodze powiatowej nr 1152R w miejscowości Podleszany. Po dotarciu na miejsce dołączyliśmy do działań gaśniczych prowadzonych już przez zastęp PSP. W trakcie rozpoznania dostrzeżono również przydrożne linie energetyczne, telefoniczne i światłowodowe, które zostały uszkodzone w wyniku działania wysokich temperatur. Zgodnie z dyspozycjami KDRa użyliśmy szybkiego natarcia tłumiąc płomienie od północnej strony budynku chroniąc tym samym sąsiadujące z nim zabudowania przed szalejącym pożarem. Zabezpieczyliśmy miejsce działań wykorzystując pachołki drogowe oraz flary świetlne. Wstrzymaliśmy ruch na pobliskiej drodze, umożliwiając tym samym bezpieczny dojazd kolejnym zastępom PSP, OSP i pozostałym służbom, które błyskawicznie włączały się do działań. Staraliśmy się także odsunąć obserwujących działania mieszkańców na bezpieczną odległość. Finalnie utworzyliśmy również linię zasilającą, zaopatrując w wodę zarówno własny pojazd jak i wozy pozostałych jednostek walczących z pożarem. Po opanowaniu płomieni, aby dokładnie schłodzić pogorzelisko przystąpiono do rozbiórki resztek budynku, powalając jego ściany oraz elementy więźby dachowej (przy pomocy lin i wyciągarki, pił łańcuchowych oraz tzw. hooliganów) i dokładnie przelewając je wodą. Pomimo dużej dynamiki działań i sporych zniszczeń spowodowanych przez pożar, na szczęście nikt nie ucierpiał. Akcję trwającą blisko 2.5 h zakończyliśmy w sile 6 ratowników ok godz. 01.40 następnego dnia.

Chcemy podziękować wszystkim naszym druhom, którzy wzięli udział w działaniach, a także wszystkim pozostałym strażakom za wspólnie przeprowadzoną akcję.

SiS na miejscu działań:

  • JRG 1 Mielec GBA, GCBA
  • OSP Kiełków GBA-Rt
  • OSP Książnice GLBM-Rt
  • OSP Rzędzianowice I GBA
  • OSP Wola Mielecka GLBM
  • KPP Mielec
  • Pogotowie Energetyczne

dh Mikołaj Kopeć