+48 507 437 368 kontakt24@ospksiaznice.pl

Nr zdarzenia: 01/2019

18.02.2019 r. ok. godz. 23:40 zostaliśmy zaalarmowani przez mieszkańców miejscowości Boża Wola o widocznych płomieniach w kępie drzew nieopodal wału powodziowego, oddalonego ok. 750m od zabudowań mieszkalnych. Udaliśmy się więc niezwłocznie we wskazane miejsce, w celu dokładnego zlokalizowania zagrożenia.

Po rozpoznaniu stwierdziliśmy pożar poszycia leśnego na powierzchni ok. 60m/kw i od razu przystąpiliśmy do jego stłumienia przy pomocy tłumic. W bliskim sąsiedztwie pożaru znajdowały się także trzy ule. W działaniach gaśniczych trwających ok. 32 min wzięło udział 6 strażaków, a posiadane przez nas siły i środki okazały się wystarczające. Serdecznie dziękujemy wszystkim druhom, którzy wyrazili chęć działania i stawili się w jednostce gotowi do wyjazdu.


dh Mikołaj Kopeć