+48 507 437 368 kontakt24@ospksiaznice.pl

#OSPKsiaznice #ALARMOWO
Nr zdarzenia 4/2020

27.03.2020 r. o godz. 15:22. zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mielcu, do pożaru traw w miejscowości Książnice. Po dotarciu na miejsce zgłoszenia i przeprowadzeniu wstępnego rozpoznania, natychmiast przystąpiliśmy do gaszenia rozwiniętego pożaru zarośli, a także znajdującego się nieopodal lasu przy pomocy szybkiego natarcia oraz tłumic. Równolegle z naszą jednostką, do działań zostały skierowane także dwa zastępy PSP z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Mielcu (501[r]21 oraz 501[r]25). Na terenie akcji pojawił się również patrol policji z KPP w Mielcu, celem wyjaśnienia zaistniałego zagrożenia. Z uwagi na dość rozległy obszar prowadzonych działań gaśniczych, zapewnienie zasilania wodnego poszczególnym zastępom stało się kwestią priorytetową. Na szczęście znajdująca się w pobliżu sieć hydrantów okazała się w pełni sprawna. Finalnie, spaleniu uległo ok. 4 ha nieużytków. Działania trwające blisko dwie godziny zakończyliśmy w sile 6 ratowników o godz. 17:15. Dziękujemy wszystkim naszym druhom, którzy stawili się na alarm. Jesteśmy również wdzięczni za fotografie, udostępnione przez Krzysztof Radoń


dh Mikołaj Kopeć