+48 507 437 368 kontakt24@ospksiaznice.pl


Nasza pielgrzymka do Częstochowy rozpoczęła się o 6.00 , gdzie to pod budynkiem Urzędu Gminy w Mielcu spotkały się wszystkie chętne jednostki z naszej gminy. Wyruszyliśmy w drogę. Atmosfera w autokarze była bardzo sympatyczna. Podczas podróży śpiewaliśmy i rozmawialiśmy. Był to dobry czas, aby poznać nowe osoby z innych miejscowości, które tak jak my udzielają się w Ochotniczych Strażach Pożarnych.  Była to już II Tarnowska Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków PSP i OSP na Jasną Górę oraz XIII Pielgrzymka Strażaków Ziemi Mieleckiej.  Kiedy dotarliśmy na miejsce wszystkie poczty ustawiły w długi korowód i przy akompaniamencie orkiestry ruszyliśmy w stronę Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, gdzie o godzinie 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Św., której przewodniczył J.E. Ks. Bp Andrzej Jeż. Wygłosił piękne kazanie, które z pewnością poruszyło niejedną osobę. Po Mszy Św. mieliśmy chwilę wolnego czasu. Wtedy właśnie wraz z koleżanką zwiedzałyśmy i podziwiałyśmy piękno tego miejsca. Był to szczególnie cudowny czas, ponieważ byłam tam pierwszy raz. Bardzo się cieszyłam, że akurat podczas takiej pielgrzymki mogłam po raz pierwszy zobaczyć Częstochowę. O 14.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Kiedy przyjechaliśmy  do Mielca wszyscy  pożegnaliśmy się i szczęśliwie  wróciliśmy do domów. Tą pielgrzymkę będę wspominać bardzo mile przez długi czas, było to niesamowite uczucie móc uczestniczyć w tak uroczystej Mszy Św. W strażackim mundurze na Jasnej Górze.

 

W poczcie sztandarowym od lewej:

  • dh Aleksandra Książnicka
  • dh Kamil Trznadel
  • dh Agnieszka Pawłowska

druhna Aleksandra Książnicka