+48 507 437 368 kontakt24@ospksiaznice.pl

UWAGA! Pilny apel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu! W ciągu kilku ostatnich tygodni, strażacy z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych podległych Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu, wyjeżdżali do kilkudziesięciu pożarów traw na terenie całego powiatu mieleckiego!

Zdarzenia tego typu są bardzo niebezpieczne zarówno dla ludzi jak i przyrody, środowiska w jakim wystąpią. Wpływają destrukcyjnie na ekosystem, a nierzadko nawet zagrażają człowiekowi i jego domostwom. Pożary traw są trudne do opanowania, dlatego też każde z takich zgłoszeń jest dla nas dosyć uciążliwe, ponieważ angażuje na dłuższą chwilę znaczną ilość ludzi i sprzętu.

Nie jest tajemnicą, że w każdym momencie może nadejść kolejne, poważniejsze wezwanie, a sprzęt i ludzie mogą być bardziej potrzebni zupełnie gdzie indziej. Zaabsorbowani gaszeniem pożarów traw, z opóźnieniem dotrą na miejsce kolejnego zdarzenia. Mogą nie udzielić na czas pomocy poszkodowanym, a ktoś może stracić swoje życie, zdrowie lub mienie. Pamiętajmy o tym!


dh Mikołaj Kopeć