+48 507 437 368 kontakt24@ospksiaznice.pl

DSC_5806


Pielęgnując kilkudziesięcioletnią tradycję pełnienia warty przy grobie pańskim przez strażaków ochotników, także i w tym roku druhowie z naszej jednostki uczestniczyli w obchodach Triduum Paschalnego w Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Książnicach.

W tym roku obok druhów z jednostek: OSP Goleszów, Podleszany i Rydzów naszą jednostkę reprezentowały trzy zmiany, które spędziły łącznie 5 godz. i 50 min czuwając przy grobie pańskim. Ich skład był następujący:

I zmiana:

 • dh Piotr Węgrzyn
 • dh Marek Szostek
 • dh Wojtek Szostek
 • dh Piotr Wrażeń

II zmiana:

 • dh Paweł Lipa
 • dh Kamil Trznadel
 • dh Andrzej Wojtaszek
 • dh Marek Nycek

Oraz pierwszy raz w historii naszej parafii!!! III zmiana złożona w całości z druhen:

 • dh Sylwia Pisarczyk
 • dh Karolina Węgrzyn
 • dh Monika Strzępka
 • dh Monika Nycek

Poza pełnieniem warty przy grobie pańskim, uczestniczyliśmy też w uroczystych obrzędach związanych z liturgią Wielkiej Soboty. Po ich zakończeniu wszyscy druhowie złożyli świąteczne życzenia ks. wikariuszowi Sławomirowi Korusowi, odpowiedzialnemu za przygotowanie obchodów Triduum Paschalnego w naszej parafii.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim druhom zaangażowanym w organizację naszych grup reprezentacyjnych oraz je tworzących! Mamy nadzieję, że podczas przyszłorocznych uroczystości również nie zabraknie chętnych do pomocy przy ponownej ich organizacji! 


Zarząd OSP Książnice