4

Ze względu na zagrożenie powodzią, o godz. 14:00 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Książnicach zorganizowano zbiórkę jednostek OSP z naszego powiatu, by dzięki zadysponowanym siłom i środkom jej przeciwdziałać. Po zorganizowaniu akcji, strażacy udali się na wały gdzie przygotowywali jego niższą cześć do rozłożenia rękawa przeciwpowodziowego. Ok. godz. 17:00 do miejscowości przybył kontener powodziowy z JRG-1 Rzeszów, którego ulokowano na parkingu przed cmentarzem parafialnym. Tam też zorganizowano punkt koncentracji sił, gdzie kierowano kolejne jednostki okolicznych OSP. W akcji brał udział ciężki sprzęt. Działania trwały do godz. 20:00. Przez całą noc poziom wody oraz stan wałów był monitorowany.

dh Mikołaj Kopeć – OSP Książnice