+48 507 437 368 kontakt24@ospksiaznice.pl


Kolejna pielgrzymka za nami..

Dnia 30 kwietnia poczet sztandarowy naszej jednostki (w składzie: dh Monika Nycek, dh Marek Szostek, dh Sylwia Pisarczyk) uczestniczył w dwunastej już pielgrzymce strażaków powiatu mieleckiego na Jasną Górę.

Podróż autokarem dała możliwość zapoznania druhów z innych jednostek naszej gminy, przemarsz sztandarów był okazją do zaprezentowania swojej jednostki, a uroczysta Msza Święta w Kaplicy Najświętszego Obrazu Matki Bożej, której przewodniczył powiatowy kapelan strażaków ks. Waldemar Ciosek była duchowym wzmocnieniem dla wszystkich obecnych.

Podczas Eucharystii poświęcono dwa sztandary: OSP z Czermina, która w tym roku obchodzi 140-lecie powstania oraz OSP z Kiełkowa, obchodzącej 100-lecie powstania.

Film z przemarszu sztandarów

Relacja i zdjęcia wcj24.pl

Relacja – Biuro prasowe Jasnej Góry

Wszystkich druhów zachęcamy do udziału w przyszłorocznej wyprawie.


Zarząd OSP Książnice