+48 507 437 368 kontakt24@ospksiaznice.pl

#OSPKsiaznice #ALARMOWO
Nr zdarzenia 5/2020

02.04.2020 r. o godz. 15:24. zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mielcu, do zdarzenia drogowego na drodze powiatowej nr 1152R – na odcinku pomiędzy Książnicami a Kiełkowem, w miejscowości Goleszów. Po dotarciu na miejsce i dokonaniu rozpoznania, zabezpieczyliśmy teren zdarzenia, przystępując jednocześnie do udzielenia pierwszej pomocy kierującemu motorowerem, który leżał na środku jezdni przygnieciony przez swój jednoślad. Na miejsce działań został równolegle skierowany zastęp PSP z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Mielcu (501[r]22). Po dojeździe na miejsce zespołu ratownictwa medycznego, opiekę nad poszkodowanym objęli ratownicy Mieleckiego Pogotowia Ratunkowego, którzy ostatecznie podjęli decyzję o przetransportowaniu go do szpitala. Na miejscu swoje czynności przeprowadzili również policjanci z KPP w Mielcu. Na czas działań, ruch drogowy w obu kierunkach został całkowicie wstrzymany. Działania trwające ok. 60 min zakończyliśmy w sile 6 ratowników o godz. 16:20.


dh Mikołaj Kopeć